| anonim_4396 a întrebat:

Dacă cineva nu mi-a răspuns la mesaj de 3 zile, care poate fi motivul? Chiar e ocupat sau e altceva? Contextul este așa: săptămâna trecută era vorba ca ne vedem, dar a zis ca a intervenit ceva si rămâne pe săptămâna următoare(aceasta). Acum 3 zile i-am trimis un mesaj vocal de unsprezece secunde spunându-i că sunt disponibil cum am stabilit si sa imi spuna cand ar fi si el disponibil. Ieri mi-a apărut că a văzut mesajul, dar nu a dat play... Deci a văzut că i-am trimis ceva dar nici nu a ascultat. Și nu a zis nimic. Putea să zică frate nu pot asculta mesaj vocal scrie-mi in cuvinte. Sunt confuz... Cu ce am greșit? Eu unul nu fac niciodată așa. Eu înțeleg ca are alte persoane cu care sa stea dar daca a stabilit ceva, să se țina sau macar daca nu sa imi zica, nu să mă lase cu ochii-n soare. Aș fi putut să insist sau să îl caut pe alte rețele sociale ori la telefon, dar cred că deja o dădeam în penibil.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te evită, nu e greu de inteles.
Fii conștient și ia lucrurile pe rând. Prima oară, găsirea unei scuze, a doua oara... ignorarea. Să știi că unii preferă să ofere răspunsuri in tăcere...Ți l-a transmis.
Esti prea implicat sufletește, și probabil, ți-e greu să crezi că cineva te poate dezamăgi într-atât... Dar să știi că omul e capabil de multe. E posibil ca respectivul să nu dea doi bani pe tine.
Treaba ta la ce concluzie ajungi, dar eu te-aș sfătui să nu te minți frumos. Nu-l mai căuta și ai să vezi că nu va insista să te vadă. Poate că abia a așteptat să se facă dispărut. Era dificil, fiindcă nu-i dădeai motive.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Da, imi este greu sa cred ca si el ma poate dezamagi. Era ultima persoana pe care o mai numeam prieten. Acum sunt singur.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Decât să ai in jur, oameni care nu te apreciază, mai bine singur. happy

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Așa e.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ești singur, Îl ai pe Domnul Isus. happy

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai pur si simplu nu vrea, nu trebuie sa stai sa te gandesti la asta. Omul este liber sa refuze si sa nu zica nimic happy

Nu iti bate capul ^_^

| Sofer a răspuns:

Nu merita sa îți pierzi timpul cu genul asta de persoane.

| UnDiavol a răspuns:

Era ocupată sa ivit ceva urgent și de aceai nu a avut timp cred eu așa cred