| Superior a întrebat:

Daca cumpar de la eMAG,dar un produs afisat pe site-ul EMAG spune ca e de la nu stiu ce magazin,eu o sa vorbesc cu EMAG despre comanda, despre toate produsele ce le comand sau o sa ma puna sa iau legatura cu fiecare firma in parte?

Răspuns Câştigător
| NanaTuna a răspuns:

Da, eu am comandat de mai multe ori de pe eMAG din mai multe categorii de produse. Trebuie sa-ti faci cont, sa adaugi produsele in cos si sa urmezi pasii urmatori.
eMAG se ocupa de tot. Pana la urma asta era intrebarea ata, daca trebuie sa "vorbesti" cu toate firmele care au parteneriat cu eMAG, si nu, nu trebuie.

11 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Daca comanzi produse de la mai multe magazine, va trebui sa vorbesti cu fiecare in parte daca vrei detalii despre produs sau comanda facuta. In plus pentru fiecare magazin in parte vei plati pretul transportului. Nu prea merita, incearca sa alegi toate produsele de la un singur magazin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu comanzi de pe eMAG si iti vine comanda, dar eMAG e doar intermediar. Daca vrei sa-l trimiti in garantie / retur, nu trimiti la eMAG. Si conditiile de retur / garantie ale eMAG nu sunt aceleasi cu cele ale produsului cumparat de la un partener.

| NanaTuna a răspuns:

Buna!

EMAG are mai multe parteneriate cu diferite branduri. Tu cand faci comanda ai treaba doar cu eMAG, nu si cu restul.

Prin urmare, nu trebuie sa iei legatura nu cu nimeni altcineva in afara de eMAG. Adaugi in cos produsele si dupa completezi formularul cu datele personale.

That's it! Hope i was helpful ^^

| Superior explică (pentru NanaTuna):

Pai undeva mai jos scrie "Vand de..." si unele sunt alte magazine spre deosebire de EMAG.

| NanaTuna a răspuns (pentru Superior):

Scrie "Vndut de. " pentru a putea vedea informatii despre firma care comercializeaza produsele. eMAG este doar distribuitor, ei ambaleaza produsele si le trimit. Nu au produse proprii, prin urmare ei nu castiga 100% din ce cumperi tu, ei au doar un procent

| Dismally a răspuns (pentru NanaTuna):

Te insele, eMag nu distribuie produsele celorlalte magazine, nu le ambaleaza si nu le trimit ei. Fiecare magazin partener cu eMag se ocupa cu vanzarea propriilor produse. eMag primeste doar un comision pentru fiecare produs expediat.

| NanaTuna a răspuns (pentru Dismally):

Da ok, dar daca faci comanda la ei nu ai treaba cu magazilele partenere. nu trebuie sa-i contactezi pe fiecare in parte ca sa achizitionezi produsele pe care le vrei

| Dismally a răspuns (pentru NanaTuna):

Nu trebuie sa-i contactezi nici pe cei de la eMag, iti vor trimite direct produsele. II contactezi doar daca vrei detalii suplimentare.

| NanaTuna a răspuns (pentru Dismally):

Da dude dar la ei faci comanda, deci pe ei in "contactezi" in sensul ca ei sunt cei care e ocupa de comanda... nu-i asa complicat

| Dismally a răspuns (pentru NanaTuna):

Aici nu ai dreptate, fiecare magazin partenet eMag se ocupa de propriile produse, deci la o simpla comanda iti pot veni 5 pachete din 5 locuri diferite. De asta sunt si costurile trasportului diferite, pentru un produs este 10 lei transportul, pentru altul 20 lei etc.

| Superior explică (pentru NanaTuna):

O intrebare : Stiti din experienta?

| NanaTuna a răspuns (pentru Superior):

Da, eu am comandat de mai multe ori de pe eMAG din mai multe categorii de produse. Trebuie sa-ti faci cont, sa adaugi produsele in cos si sa urmezi pasii urmatori.
eMAG se ocupa de tot. Pana la urma asta era intrebarea ata, daca trebuie sa "vorbesti" cu toate firmele care au parteneriat cu eMAG, si nu, nu trebuie.