| Demeister a întrebat:

Dacă eşti milionar la noi în țară, asta înseamnă neapărat că vei fi privit în mod negativ de către lume?

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei, da.Pentru ca la noi in tara nu cred sa existe cineva care a facut avere in mod cinstit.

| Kaℓi a răspuns:

Nu neaparat, dar in general, cam asa se intampla. Vei fi privit negativ de catre invidiosi, in primul rand. Apoi sunt cei suspiciosi, care banuiesc (de multe ori pe buna dreptate) ca ai adunat avere in mod fraudulos.

| RAY a răspuns:

Sincer? da, consider ca romanii cu milioane de euro sunt niste hoti majoritatea dintre ei, Germania are o democratie de sute de anii dar nu are atatia bogati in 26 de ani ca Romania ce spui de asta? cum a facut ala milioane de euro din cateva sute de ron? traim intro tara plina de hoti care au furat de pe unde au putut asta e adevarul ce naiba

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Au ciordit spurcatii aia de-au rupt, cand le vezi plozii cum se lauda ca sunt mari bogatasi, dar abia astept sa vina ziua aia in care se duc cu toata natia lor la puscarie, acolo unde este locul, atunci sa radem, cine rade la urma rade la bine/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Atunci cum se face ca sunt cartiere pline cu vile facute de romanii?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Au furat, dar nu toti, multi sunt fosti fotbalisti, cantareti, artisti, etc, ''vedete''!

| Drimmero a răspuns:

In Romania nu ai cum sa fii milionar asa peste noapte, doar daca furi in nesimtire, cum fura burtosii din parlamentul nostru, aia sunt milioanari in euro si se vaita ca Romania n-are bani, proasta natie! Nici daca esti tu nepotul nu stiu carui print de nu stiu unde, nu poti sa justifici averea aia, e clar ca au fost manarii! Oamenii destepti si bogati nu se lauda ca au bani, ii pastreaza si au conturi bine ascunse sa nu fie prinsi in caz c-au ciordit!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca faci parte dintr-o familie bogata si te temi de ceva. Este?

| Demeister explică (pentru DoarBogdan):

Dacă eşti milionar vei fi considerat neapărat un hoț?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Demeister):

Off. Nu. Deci sa iti spun sa intelegi.
Nu o sa te rapeasca nimeni.
Daca ai bani nu conteaza, pentru ca altii nu o sa te urasca sau ceva.
Daca ai iubita frumoasa in liceu, nu e nici o problema, pentru ca altii nu o sa te invidieze, prea mult.
Casa ta e in siguranta.
Si cred ca tu faci mai mult caz pe tema hotilor, mai mult decat fac... hotii.

| Kaℓi a răspuns (pentru DoarBogdan):

Dar gelozia e un sentiment frecvent la studenti? Tu esti student, ar trebui sa stii big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kaℓi):

Asta e o alta poveste laughing

Si nu sunt (prea) gelos. Mereu incerc sa gandesc rational. Dar nu imi iese laughing

| Kaℓi a răspuns (pentru DoarBogdan):

Dar macar o lasi pe prietena ta foarte frumoasa sa danseze cu un alt baiat, la petrecerile de la facultate?

| RAY a răspuns (pentru Kaℓi):

Cand vine vorba de asemenea chesti se trezeste animalul din noi,normal ca ar fi gelos pentru ca cu toti avem frici interioare, frica de a pierde prada, mie nu mi-ar fi frica du-te unde vrei, scuze de deranj, m-am bagat ca musca in lapte

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kaℓi):

Nu mai am prietena laughing
Dar sa stii ca nu m-as fi suparat.
Sunt scorpion, deci...

| Kaℓi a răspuns (pentru RAY):

Da, intrebarea era doar pentru Bogdan, glumim si noi pe seama intrebarilor prietenului nostru ManRo happy

Aici e greseala ta, "prada". De ce prada? O partenera e egala ta intr-o relatie. Nu e un concurs, vanatoare sau altceva.

| RAY a răspuns (pentru Kaℓi):

Totul e o vanatoare crede-ma, cu toti suntem intro arena a vieti

| Kaℓi a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu-i nimic, gasesti tu alta happy

Pana atunci poti sa inveti sa folosesti un motofierastrau, daca obtii autorizatie happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Kaℓi):

A da. Cum am putut uita de motofierrastrau. laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Mereu se va găsi cineva să te privească negativ, orice ai face.Ce îţi mai pasă de gurile rele când mai eşti şi milionar?

| Florentina9210 a răspuns:

Intr-un fel, da.

| Staind a răspuns:

Da si nu.
Oricum o sa existe mereu replici de genul "Asta de unde are bani?", "Da, clar ca a furat, n-ai cum sa ai aia din munca cinstita" si altele de genul.
Carcotasi sunt peste tot.

| Silviu276 a răspuns:

Nu vei fi privit intocmai negativ. De fapt nu trebuie sa iti face mari griji.