| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Daca fac facultatea de psihologie,pot deveni si invatatoare?
As vrea sa pot fi si invatatoare,dar sa am si un cabinet de psihologie, E posibil?
Astept mai multe detalii.big grin

1 răspuns:
| GregHouse a răspuns:

Din cate stiu, pentru a deveni invatatoare trebuie sa faci un colegiu, nu mai este suficient liceul pedagogic, asa cum era in trecut.
Asa ca ar trebui sa faci in paralel studiile, si s-ar putea sa fie obositor. In orice caz, una din ele trebuie facuta la fara frecventa.
Sper ca informatiile mele sa fie in vigoare. Sanatate!