| Lalala001 a întrebat:

Bună!
Sunt studentă la Psihologie şi aş vrea să ştiu dacă de la această specializare pot deveni învăţătoare. Aveţi cumva idee dacă pot dace asta? Îmi pot da masterul pentru a deveni învăţătoare?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Nu trebuie sa fi specializată neaparat in invatamantul primar. Poti deveni învățător doar cu liceul + bac dar asta înseamnă să fi făcut cursuri de pedagogie in liceu. Alta varianta este să ai bacul indiferent de profilul liceului plus licenta la orice facultate. Cu psihologia sigur vei deveni învățătoare! Succes!

1 răspuns:
| Karol1877 a răspuns:

Pentru invatatoare trebuia sa faci litere. De la Psihologie te poate ajuta pedagogia insa trebuie sa ai ceva specializari pe limba romana, istorie, geografie pentru un invatator.