| drakudark a întrebat:

Dacă faci facultatea de medicina la taxa, trebuie sa plătești în plus pentru cărțile de la biblioteca? Sau dai doar taxa anuala și restul e la fel ca și pentru cei de la buget?

1 răspuns:
| crud a răspuns:

Statutul de student este acelasi, fie ca esti la buget, fie ca esti la taxa. Sa zicem asa: cei care au avut note la admitere pentru ocuparea locurilor pentru care profii sunt platiti din fondurile facultatii sunt studenti "la buget"; cei admisi pe locurile suplimentare platesc taxa necesara asigurarii diferitelor cheltuieli care se fac pentru acesti studenti. Esenta este ca studenti sunt toti.