| anonim_4396 a întrebat:

Daca Iisus Hristos ar mai veni odata pe pamant, credeti ca oameni l-ar omori din nou?

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Iisus Hristos nu va mai avea pe ce veni... in curand Pamantul va fi ucis de oameni.

| Daniella a răspuns:

Ce intrebare buna.cred ca nu.Pentru ca oamenii nu mai au aceeasi credinta ca odinioara. Daca l-ar auzi spunand " Eu sunt Iisus " ar rade de El si l-ar lasa in pace.Asta daca ar veni in alt trup decat stim noi.In caz contrar, nu am cea mai mica idee happy

| JustMelavJustMe a răspuns:

Pai daca o luam religios se spune ca atunci cand Iisus Hristots va veni a doua oara pe pamant atunci cand va fi sfarsitul lumii. Dar stiintific nu cred ca oamenii nu ar imi avea motiv sa-l omoare in cel mai rau caz il vor crede nebun si il vor inchite la psihiatrie si in cel mai bun caz il vor crede si ii vor asculta invataturile...

| bábýdőll_1751 a răspuns:

La ce e in ziua de azi, nu prea se stie.Stii cum e se gasesc mii si mii de "destepti".

| Diana1d a răspuns:

Dumnezeu stie.

| zdrux a răspuns:

Of course.

| daniella9805 a răspuns:

Iisus o sa mai vina odata pe pamant dar aca data va fi atunci cand vii si mortii vor fi judecati.deci.