| RAY a întrebat:

Daca in descrierea aplicației tik tok scrie clar divertisment de ce unii se așteaptă la seriozitate? Vezi acolo cazuri de oameni bolnavi,subiecte de religie,sănătate, știință,cică unii mai și spun că nu știu de gluma, ăștia nu știu ce înseamnă divertisment, nu vad ce e divertisment sa vezi o copila in scaun de rotile cerșind pe live, in fine.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Oameni postează și se postează oriunde pot
primi ajutor sau sprijin.Plus ca divertisment nu cred ca înseamnă doar amuzament, sunt emisiuni cum e acces direct, măruță etc ce prezintă cazuri sociale și tot emisiune de divertisment se cheamă.

Sincer, mai bine știu ca apare un copil bolnav pe un live sau intr-un video pe care îl și ajuta cineva, decat sa vad cum își fac toate pr. ostituatele bani din donații ca isi arata curu.

| RAY explică (pentru Freya1):

Credeam că e doar caterinca, mișto, genul divertisment

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu neapărat.Sunt fel și fel de emisiuni sau site-uri de divertisment pe N teme.

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca nimeni nu citeste nici descrierea, nici regulile aplicației. Lumea știe ca poți scoate bani de la fraieri si asta incearca sa faca.

| literallythesamebruh a răspuns:

Divertismentul poate lua orice formă.

| RAY explică (pentru literallythesamebruh):

Și mortuară?

| literallythesamebruh a răspuns (pentru RAY):

Depinde de om. Unii iau și asta sub formă de divertisment. Nu cunosc cazuri, dar mna.

| RAY explică (pentru literallythesamebruh):

Cimitirul vesel, comedie neagra, gen filmul nu privi în sus