| anonim_4396 a întrebat:

Daca intrebarile mele le par unora "stupide" de ce se obosesc sa-mi raspunda la ele desi ii blochez pe unele id-uri?

Ma trezesc ca sunt pusa la punct de catre persoane pe care nu le cunosc si care nu incap de intrebarile mele "stupide"(le-o fi atragand ceva la ele totusi) si desi blochez la greu acele personaje, se pare ca au mai multe conturi si tot reusesc sa-mi comenteze.De ce comenteaza totusi facandu-ma stupida? Nu incap de prostia mea? Si ce inseamna "iti barfesti vecinii, prietenii, etc"? Eu vreau doar sa intreb despre niste situatii in care eu nu stiu sa reactionez. Vreau sa vad cum gandesc altii pentru ca sunt autista.Asta inseamna ca "barfesc"? Intreb si eu.
PSbig grine ce nu-mi raspunde mai nimeni la intrebarile despre centurile de inot? De ce sunt alese doar intrebarile "stupide"?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fiecare raspunde acolo unde se pricepe cat de cat, iar cei care nu ajuta cominitatea, incearca sa raspunda ironic ori in bataie de joc.
Atat timp cat suntem sub anonimat, nu are de ce sa ne intereseze parerile unora si nici comentariile rautaciose.
Este adevarat ca, uneori mai punem la suflet rautatile celor din jur, dar trebuie sa ne treaca repede stiind ca nu vine din partea cuiva drag.
Cat despre postarile tale, am sa intru pe profilul tau sa vad daca te pot ajuta.
O ZI FRUMOASA SA AIhappy

| darrio2007 a răspuns:

Din moment ce postezi intrebari aici te asteptai sa ti se raspunda si pro si contra.Asa ca nu ai ce face.Nu-i baga in seama si gata.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu sunt obligati sa raspunda la intrebarile mele.Pot alege altele mai bune decat ale mele.De multe ori, ii ajut sa nu mai raspunda blocandu-i.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru ca majolitatea postarilor tale trateaza acelasi subiect BARFA!
E de prost gust sa-ti barfesti colegi,prietenii,vecinii fara sa-i cunosteam si noi si mai ales fara sa le dam posibilitea sa-si spuna parerea.
Aici nimeni nu cunoaste pe nimeni personal decat prin intermediul online.
Faptul ca desi esti autista, ai reusit sa faci o facultate este o realizare.
Nu ar trebui sa te intereseze barfa celor din jurul tau, poate vor sa te necajeasca, stindu-ti problemele.
Esti puternica, lupta pentru tine si urca cat mai sus!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Barfa inseamna sa vorbesti ceva fals si aiurea despre cineva.Eu pun probleme si mai cred ca tu esti una din persoanele despre care pun intrebari mereu pe aici.Cum de ai aparut cu un profil nou sau esti obsedata si bolnava tot urmarindu-ma?

| Comunity a răspuns:

In primul rand tu sa nu bagi de seama ce parere au altii despre tine, tu esti tu si persoana ta este cea mai importanta, sunt multe persoane cu caracter negativ care cauta rau mai ales in mediul internetului si nu eu nu cred ca barfesti, eu cred ca asta este punctul tau de vedere si ai tot dreptul sa te exprimi.