| pandispan2011 a întrebat:

Sall...am o intrebare legata de centurile cu electrostimulare. ma poate ajuta sa dau burta jos? PS:de preferat cei care au folosit-o, dar nu strica o parere in plus

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Singura centura care te va ajuta sa dai burta si kg in plus, jos, esti TU. Nu am incredere in aparate, creme, pastile, bauturi si diete exagerate pentru datul burtii jos, in cazul tau. Fa abdomene, fa exercitii speciale pentru abdomen (sunt pe youtube o groaza), de exemplu http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0 asta http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ sau http://www.youtube.com/watch?v=kHSCmwHaGJs dar degeaba faci exercitii daca nu ajuti corpul si cu mancare mai sanatoasa. Evita bauturile carbogazoase, inclusiv apa minerala, care si asa te umfla degeaba, dulciurile si prajelile in exces, iar de grasimi nu mai vorbesc. Fa miscare zilnic, cate 5 minute acum, 5 minute peste 2 ore, si se aduna. Mananca mai multe salate, supe, iar daca vrei carne, alege pestele, puiul sau curcanul, pe gratar, nu in tigaie plina cu ulei. Si de asemena elimina fast-foodul si shaorma, dar si combinatiile de carne + cartofi prajiti, eventual si paine langa. Bea multe lichide (apa plata, sucuri naturale, facute in casa), si asa o sa-ti fie mai bine decat cu centuri si aparate. Poti incerca totusi cu o crema de la Hofigal - Supliform, cu care sa te masezi pe burta, sau sa te maseze altcineva (cum sunt masajele anticelulitice, dar mai usor). Sanatate!

2 răspunsuri:
| pandispan2011 explică:

Mersi pentru raspuns, o sa incerc...eu nu trec des pe la fast food(pentru mine doar mc si doar 1 data pe luna), shaorma si chebab nici atat.totusi nu stiu ce sa fac sa rezist tentatiei de a manca acasa(seara, in rest mananc bine, dim si la amiaza)

| znstr a răspuns (pentru pandispan2011):

Te inteleg, si eu m-am gandit odata ca daca mananc doar dimineata o felie de paine, pe parcursul zilei un mar, si mananc seara, o sa fie mai favorabil dar nu e asa, din contra, seara corpul intra intr-un fel de repaus, stie ca urmeaza somnul, odihna, si nu mai digera mancarea chiar atat de repede, si tot ce contine mancarea din seara respectiva, se pune pe burta, pe coapse, a doua zi. Incearca sa mananci putin si des, dar nu cate un pumn de cartofi acum, un pumn peste 2 ore, cu motivul ca sunt putini un pumn de cartofi, si cu atat mai putin dupa ora 7. Dupa ora 7 un mar, sau putini struguri, o portocala pentru hidratare, in rest apa plata cu zeama de lamaie, limonada cu putina miere, un suc natural facut in casa sau doar apa plata simpla, nimic mai mult. Merci si eu de fundita!