| mayXangel a întrebat:

Daca ma cheama andra, imi pot spune ca porecla "ruxandra"? ca imi place numele, il ador... apropo ce parere aveti despre numele RUXANDRA? funda+vot

7 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Hmmm...pai mai bine ar fi mers daca te chema Ruxandra si aveai ca prescurtare Andra:-s
Ruxandra e un nume frumos, la fel si Andra...trebuie sa fi multumita cu numele tau, asta esti tu!:*

| mona a răspuns:

Andra suna mai bine si e de un milion de ori mai frumos ca ruxandra

| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Porecla (normal) e prescurtarea numelui. ruxandra nu e porecla

| Чернобыль a răspuns:

Ma cheama tot Andra si ma poreclesc Ada.

| mayXangel explică:

Da dar atunci de ce multi imi spun ruxandra? si zic ca sunt 2 nume apropiate:ruxandra si andra. bunica mea mi-a zis ca sunt din aceeiasi familie de nume,si eu stiu ca daca te cheama cumva, poti ca porecla sa iti pui un nume din familia numelui adevarat. oricum la urma urmei, porecla poate fi orice nume...

| tYNNa_5461 a răspuns:

Daca vrei o porecla pentru Andra cred ca una apropiata numelui tau ar fi Ada