| tinnininn a întrebat:

Daca mananci doar sanatos si ai un stil de viata sanatos chiar poti trai mai mult?

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nu. Poti trai mai sanatos, dar nu si mai mult. Poti manca cat de sanatos poti, te loveste o masina si gatalaughing Nu poti controla vista.

| Drimmero a răspuns:

Teoretic da, practic nu chiar. Genetica si rezistenta organismului tau sunt un factor decisiv. Cunosc personal multe persoane care au un stil de viata vai steaua lui si sunt mai sanatosi decat aia care mananca "bio". Evident, conteaza sa ai si viata activa, sa ai grija cat de cat la ce mananci.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poti sa traiesti mai mult, poate si din motivele spuse de tine. Se poate si din altele. Sau se poate si mai putin.
Dar daca ar fi sa adunam sansele si variabilele... da, daca ai un stil de viata mai sanatos, atat fizic cat si psihic, poti sa traiesti mai mult.

| Hammurabi a răspuns:

Depinde la ce te raportezi.
Poți trăi mai mult decât ai trăi dacă ai mânca nesănătos și ai avea un stil de viață nesănătos.
Față de cât trăiesc alții... n-are absolut nici o legătură/relevanță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e 100% garantat.