| Mennie_Oana_1973 a întrebat:

Daca mi-am pierdut buletinul si am fost sa il schimb, acum cand il iau pe cel
nou, difera ceva pe el fata de cel vechi? Adica Cnp, serie, ceva?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Seria difera, normal. CNP-ul si toate celelalte date sunt cele din Certificatul de nastere si nu au cum sa difere... daca nu ti-ai schimbat intre timp, numele, data nasterii sau sexul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poza. Ai mai crescut/îmbătrânit (ia-o cum vrei).hee hee
Se va modifica seria, poate și adresa (dacă e cazul). Iar CNP-ul se păstrează.
Să știi că designul cărții de identitate a rămas același.

| Fatamuntilor a răspuns:

Doar seria difera!
Restul CNP-ul, adresa, date de nastere sunt acelasi!