| maverick0102 a întrebat:

Daca imi schimb buletinul, se schimba ceva la el?(CNP, serie...)

9 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @nick! CNP-ul este unic pentru fiecare persoană, nu se schimbă. În schimb vei avea o altă fotografie (actualizată), o altă serie și alt număr al cărții de identitate, iar prenumele părinților nu mai apare.
O seară cu zâmbet să ai!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Seria si data expirarii

| Lavii_3618 a răspuns:

Iti face o poza noua si ti se schima MX `ul si valabilitatea bineinteles happy

| MajorAsshole a răspuns:

CNP- ul te va bantui pentru tot restul vietii. Seria in schimb, da, se schimba. Si se mai schimba si pozawinking Dar stai linistit/ linistita.cei de la politie vor avea grija sa iti faca tot o poza urata, asa cum o avem 90% din "contribuabili"winking

| Gymy a răspuns:

Pozalaughing))

cnp, seria raman inca din certificatul de nastere la fel, toata viata o sa le ai la fellaughing)

| Ionut17 a răspuns:

CNP-ul nu se schimba.il ai de la nastere pana la moarte.si nici seria nu cred ca se schimba

| silvershark a răspuns:

Seria.Actele necesare schimbarii aici : http://www.somara.ro/index.php/actepersonale/ci

| iulia96_3803 a răspuns:

Nu.Ramae la fel numa poza o sa diferelaughing

| Traistaru_Marian_1991 a răspuns:

Din detinatori unu act de idn,?