| Alëxąndŕą a întrebat:

Daca ramai corigent ce se intampla doar la 1 materie am inteles ca daca ramai la 3 materi ramai repetent si la o materie?

Răspuns Câştigător
| aliyna a răspuns:

Daca ramai corigent, doar la o materie, dai corijare in toamna, apoi, daca o iei, ti se inceie media si situatia la invatatura.Ai dreptate, daca ramaii la 3 materii, ramai corigent si repeti anul.

3 răspunsuri:
| Xname a răspuns:

Daca ramai corigent la 3 obiecte esti declarat repetent fara drept de apel big grin in iunie si fara sa mai dai examen. Dar daca ramai la doar 1 materie ai sansa sa dai in septembrie inainte de inceperea scolii un examen care daca il treci, treci si clasa, iar daca nu ramai repetent sad.
P. S. Cel mai bine e sa nu ramai corigent.winking

| aLdu a răspuns:

Da.La 3 ramai repetent.
La 1.nU treci clasa.:-s.

| TheLostInTheDark a răspuns:

Dka ramai l o materie dai corigentza in vara