| anonim_4396 a întrebat:

Daca sari de la etajul 10 cat timp simți durerea de la momentul impactului cu cimentul? Exista ceva care ajuta sa nu mai simți nici o durere la cădere în caz că nu mori pe loc? De la o astfel de înălțime în momentul când faci cunoștință cu cimentul mori brusc? Apropos este doar o curiozitate

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aici este discutabil, nu o sa ne zica nimeni din propria experienta, pentru a stii sigur.

Dar multa lume mai si lesina inainte sa atinga pamantul (cica), sau mai bine zis, exista sansa sa lesine.

Dar daca stau sa ma gandesc, nu ar exista nimic care sa te faca sa nu simti nicio durere, desi cel mai probabil se moare pe loc. Probabil daca s-ar imbata inainte sau ceva de genul.

| SilentRain a răspuns:

Cunoc un nebun care sa aruncat de la 10, a trăit și a rămas cu sechele...
Nu se poate zice cu precizie că nimeni nu știe cum o să cazi, e posibil sa mori instant sau sa mori in chinurii sau cel mai rau sa supraviețuiești

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă cazi șansele sunt enorme să mori pe loc, mai bine nu încerci asta pentru binele tau și al cunoscuților tăi