| razadeluna a întrebat:

Daca se intampla atatea lucruri rele in lume, si vremea asta se schimba, inseamna ca putem sa fim aproape de sfarsitul lumii cum zice in biblie?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sfarsitul nu are nevoie de pregatiri. El vine pe neasteptate. Oamenii se streseaza degeaba cu sfarsitul lumii.Suntem suficient de inteligenti pentru a ne apara de natura.Pe noi ne sperie mai mult necunoscutul
Sfarsitul lumii va veni mai devreme sau mai tarziu.Nu depinde de mine sau de tine.Noi suntem(ca intotdeauna) spectatori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se apropie sfarsitul asa am citit in mai multe locuri. Este foarte interesant daca te intereseaza. Eu am inceput sa ma informez si studiez din diverse locuri despre acest subiect. Mai multe despre gasesti aici:http://www.9am.ro/......-2012.html

| Simona23 a răspuns:

Nu stiu daca noi, oamenii, suntem in masura sa stim cand se apropie sfarsitul lumii si nu cred ca cineva stie desii se fac multe vehicularii pe tema asta, cert e ca lumea ia o intorsatura tare proasta si devenim tot mai rai asa ca ar trebui sa ne asteptam la ceva rau.