| Catalinsva22 a întrebat:

Dacă șterg o poza din telefon de tot rămâne salvata undeva ascunsa prin telefon?
(Am auzit ca avem un cip în telefon și pozele rămân acolo și în caz de ceva la politie poate dovedi)

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate fi recuperata din memoria telefonului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pozele șterse nu se șterg imediat. Le găsești pe undeva printr un fel de recyle bin încă vreo câteva zile. Odată șterse și de acolo vor dispărea din telefon și nu vor fi accesibile userului decât prin ceva aplicații de recuperarea. Odată ce spațiul de stocare a telefonului se umple locațiile unde erau aceste poze șterse și inaccesibile va fi suprascrie de informații noi și nu vei mai putea recupere niciodată nimic. Nu exista un cip minune.

| ReddY25 a răspuns:

Rămân în coș

| AdioTPU a răspuns:

Poate rămâne în Google Foto dacă ai activata opțiunea de sincronizare.

| Syzygy a răspuns:

Schema stergerii unei poze:
Poza-->Stergerea pozei-->Cosul de gunoi-->Stergerea definitiva a pozei din telefon.
Deci in cazul in care ai sters o poza, aceasta poate ramane in cosul de gunoi, si poate fi recuperata.Dar in cazul in care poza respectiva a fost stearsa si din cosul de gunoi, aceasta va fi stearsa definitiv, oricum, chiar daca e stearsa definitiv, ea poate fi recuperata cu diferite aplicatii de pe,, Play Store".

| Pharawom a răspuns:

Revenire la setările din fabrica, sau dacă ai ceva incriminator în tel. La foc cu el și cumpără altul.