| anonim_4396 a întrebat:

Daca sun pe cineva care a plecat in Germania, dar are numar de cosmote, iar eu sun de pe cosmote, si nu are romingul acela activat, platesc mult?big grinsau mi se consuma doar minutele din retea?big grin

Răspuns Câştigător
| Lidia_7684 a răspuns:

Buna, in principiu daca nu are roaming activat nu prea ai cum sa comunici cu persoana respectiva... in cazul in care il are activat tu platesti ca si cum ai vorbi in tara, iti ia din minutele in retea

2 răspunsuri:
| Freaky a răspuns:

Pai daca nu are roaming activat poti vorbi? si daca'l are, iti ia din minutele internationale. daca nu ai asa ceva, ia euro.nu cred ca mai mult de 1 euro.acum depinde si cat vorbesti.ma refer la 1 minut 2.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-au lamurit...laughing...deci
Daca nu are roaming activat nu poti sa-l suni ti se inchide tel instant.
Daca il are activat tu nu platesti cu nimic mai mult. este ca si cum ar fi in tara.
Numai ca el o sa plateasca f mult.
Asa ca de preferat ar fi sa nu-l suni deloc sau sa te sune el de acolo de la cabine telefonice.