| Lary a întrebat:

Daca suntem tristi e rau
Daca suntem prea veseli e rau
Daca suntem inalti e rau
Daca suntem scunzi iar e rau
Daca suntem prea slabi-rau
Daca suntem grasi rau
Daca inveti mereu esti considerat tocilar
Daca nu inveti esti considerat destrabalat
Daca razi de la orice gluma e rau
Daca nu zambesti deloc iar rau
Daca suntem timizi -rau
Daca avem tupeu iar e rau
Acum vine intrebarea...cum ar trebui sa fim pentru a fi considerati perfecti?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu ai cum sa fi pe placul tuturor asta e clar. Dar nimeni nu e perfect, cine te place te accepta as cum esti... e adevarat ca nicicum nu e bine, mereu cineva va gasi un defect, va cauta nod in papura, sti cum e. daca vrei sa ranesti poti.Fiecare are felul lui de a fi, de a arata, de a vorbi si trebuie sa ne acceptam unul pe altul atat cu defectele noastre cat si cu calitatiile inzestrate. E logic ca nu exista om perfect pentru ca asa ne-a fost dat, perfectiunea in persoana nu o are nimeni, dar totusi fiecare are o calitate a lui si trebuie sa pretuim asta.Nu trebuie sa iti pese de ce zic altii, pentru ca lumea e rea si mereu cauta sa raneasca, trebuie sa fi tare si sa nu pleci capul in fata celor care iti vor raul, asa e viata...

| Hombre a răspuns:

Sa le avem pe toate cele insirate si sa le folosim functie de imprejurare.

| asdgfhresry a răspuns:

In niciun fel. Dumnezeu ne-a dat ce a crezut ca ni se cuvine.
Nimeni nu este multumit cu ce are
Eu vreau sa ma ingras, deoarece sunt foarte slaba, iar altele vor sa slabeasca
Eu vreau parul drept, deoarece nu imi sta bine cu parul cret, cele cu par drept vor par cret
Acum sa fim sinceri, daca o fata e potrivita la greutate, tot vrea sa slabeasca.
Oamenii nu vor fi niciodata multumiti cu ce au.

| asdgfhresry a răspuns:

Cel mai bine e sa avem cate un pic din fiecare.
Trebuie sa invatsam sa radem, sa nu fim timizi, sa avem tupeu, sa plangem, dar la momentul potrivit.

| zeeeeeex a răspuns:

Nimeni nu este perfect de asta fiecare este diferit si prin asta suntem fiecare speciali.
Fiecare ar trebui sa aiba cate o mica doza din fiecare dar eu unul nu ma ghidez ca daca sunt prea dintr-un fel si mai putin din celalalt e o problema cu mine, trebuie sa te simti tu bine cu tine si din moment ce tu vei face asta si ceilalti se vor simti la fel in preajma ta. Imaginea ta tu o faci, prin felul tau de a fi si daca ai o stare ok in mintea ta despre tine asta vor crede si cei din jur despre tine.
Nu incerca sa fii perfecta ca vei esua lamentabil, fiecare esec trebuie sa te faca mai tare pentru a munci mai mult sa nu se repete. Fi tu si vei fi iubita de toti din jurul tau si daca nu va fi asa, iubestete pe tine si parerea celorlalti nu va mai conta >big grin

| Angellina a răspuns:

Ca sa fii considerat perfect trebuie sa fii perfect.

sau... sa fii exact cum vrei tu sa fii, la momentul potrivit ca sa fii considerat super.

dar ce`ti pasa ce zic altii? Persoanele care conteaza te cunosc si, crede`ma, te apreciaza pentru ceea ce esti, nu pentru incercarea de a deveni perfect. Iar frumusetea fiecaruia sta in detaliile care ne fac unici.

Succes peste tot si nu incerca sa devii perfect, ci doar sa fii fericit.

| danaalexa a răspuns:

Pai depindelaughingdaca vrei sa fi considerat perfecta e cei din turma atunci fi comun fi ca ei. Daca vrei sa fi considerat perfect de oameni care gandesc cu propria minte atunci fi tu! Asta i important, perfectiunea nu exista!happy
si referitor la ce zice adreutsa cu :"sa inveti sa nu fi timid..."nu trebuie sa te schimbi pentru altii, cine nu te place asa cum esti, nu te meritawinking

| danaalexa a răspuns:

Acum sa fim sinceri, daca o fata e potrivita la greutate, tot vrea sa slabeasca.

Oamenii nu vor fi niciodata multumiti cu ce au.

Eu sunt potrivita si nu vreau sa slabesc chiar deloclaughing
Si chiar sunt multumita cu tot.happytrebuie numa sa vedem toti lucrurile bune pentru ca is asa de multe si de aia nu le observam, lucrurile rele is prea putine si de aia sar in evidenta!