| Haluudnwij a întrebat:

Este adevarat ca daca esti gras nu prea mai cresti în înaltime? Adica am observat mereu oamenii slabi sunt înalți si cei grasi sunt mai scunzi de ce?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o regulă. Am văzut mulți oameni supraponderali înalți și mulți slăbănogi scunzi.
Depinde de osatură.

| TheStrategist a răspuns:

Când ești scund e mai ușor să te îngrași, pentru că ai nevoie de mai puține calorii și de obicei vei mânca mai mult decât trebuie.
Dar nu este o regulă că cei scunzi sunt grași și cei înalți sunt slabi.