| anonim_4396 a întrebat:

Dacă sunteți într-o librărie, preferați cărți de 100-200 de pagini sau cărți de 400-600 de pagini?

(Facem abstracție de prețul cărților, da?)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îmi plac cărțile cu povești complexe ce se împart în mai multe volume. De obicei aleg o trilogie. Sunt totuși momente în care simt că nimic nu se poate compara cu frumusețea unui roman autentic, pe care îl pot devora într-un weekend.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa citesti si pe net mai nou, dar daca e sa imi cumpăr o carte imi cumpăr una care sa imi placa indiferent de pagini si pret.

| Celcestietot a răspuns:

Numărul se învârte pe undeva la prima varianta de obicei, cu un + de pagini, că mai am și altceva de făcut, nu stau că un șoarice de bibliotecă toată ziua cu cartea în mână, în viața nu te bucuri doar de cărți, în cazul meu, mai ai și viața socială, mai vezi și tu un film, mai înveți altele noi, îți mai dezvolți o abilitate, ai înțeles ce vreau sa zic happy.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

200-300, nu citesc 600+ dacă nu e vreun Dostoievski

| gemeni6226 a răspuns:

Nu ma ghidez dupa numarul paginilor ci dupa continut.