| anonim_4396 a întrebat:

Daca tara si-ar reveni, ar iesi din criza, tiganii ar fi dati afara, salariile si pensiile ar creste, unele taxe s-ar scoate si altele ar scadea, un sistem nou de invatamant si birocratie s-ar implementa si alte legi; s-ar legaliza marihuana, casatoriile intre oameni de acelasi sex (zoofilia si incestul sa ramana interzise), s-ar extinde Romania (probabil pe Marea Neagra), s-ar construi alte institutii, cladiri, multe locuri de munca, engleza sa fie a doua limba oficiala, in scoli sa se predea optional germana si spaniola, mai multa stiinta, ati ramane in tara sau, ati fi mandrii de tara voastra?
Ar mai fi ca, pitipoancele, cocalarii pierde-vara sa faca obligatoriu scoala. Cui nu-i convine, sa-si ia zborul din Romania.
Avorturile sa fie valabile, doar in cazurile cand mamicile au sanatatea in pericol sau au fost violate. Prezervativele sa fie mai ieftine, probabil unii nu-si permit nici prezervative... (mai scad daunele), animalutele de pe strada sa fie luate, adapostite, adoptate, cine isi arunca animalul afara, primeste amenda. Romania sa fie scoasa din UE, daca intervine sau ne impiedica cu ceva, strainii care incearca sa ne cumpere, la gunoi cu ei. Voi ce ati mai vrea pentru tara voastra? Spuneti acum, ca o sa devin presedintele Romaniei, bineinteles ca si guvernul va fi schimbat.

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Sunt tot atatea sanse sa se realizeze ceea ce spui,din pacate, pe cat sunt si ca sa ajungi presedintele Romaniei...Dar, daca prin absurd, am considera ca se poate intampla asta, cel mai important lucru mi se pare a fi reinstaurarea autoritatii Legii.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Legalizarea marihuana; Legalizarea casatoriilor intre persoane de acelasi sex; pas la ambele. Plus...cum de esti asa de sigur ca ajungi presedinte?raised eyebrows

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Sunt de acord cu ce ai spus dar "marihuana, casatoriile intre oameni de acelasi sex" - nu stiu ce sa zic despre asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" casatoriile intre oameni de acelasi sex (zoofilia si incestul sa ramana interzise) " - N-are niciun farmec atunci.

" Avorturile sa fie valabile, doar in cazurile cand mamicile au sanatatea in pericol sau au fost violate. " - Şi dacă erau bete în momentul când au rămas însărcinate?

" cine isi arunca animalul afara, primeste amenda " - Atunci în loc de aruncat, o să fie omorât fiecare animal.

" engleza sa fie a doua limba oficiala " - Tâmpenie.

" s-ar legaliza marihuana " - Altă tâmpenie.

Restul ideilor sunt bune.

" Voi ce ati mai vrea pentru tara voastra? " - Industrie puternică, desfiinţarea unor instituţii cretine care doar atâta că există, în rest nu fac nimic, alungarea fabricilor fantomă de la noi din ţară şi deschiderea unor intreprinderi şi fabrici româneşti în fiecare oraş din ţară, recuperarea vechilor teritorii româneşti confiscate de ţările vecile.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca erau bete, iau pilua de a doua zi. De asta exista pilula aia, stii? stii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu. Sincer, habar nu aveam că există aşa ceva. happy