| anonim_4396 a întrebat:

Dacă te-ai putea întoarce în timp, pe vremea când erai copil, ce sfat ți-ai da?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Niciunul, oricum nu le ascult niciodată.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Ma tu cu cine faci schimb de cont aa? rareori dai raspunsuri asa de bune in afara de cele tampite, ca ma faci sa am dubii laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Iau totul în glumă, deci răspund în același fel.
Aș răspunde serios, dar mi-e că-ți iau fundele destinate ție, boss.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

laughing daca eram mort dupa ele poate imi pasa

32 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sa-mi traiesc viata fara frici, resentimente si emotii, griji...sa ma bucur mai mult de copilarie si sa nu pun la suflet toate rautatile altora de seama mea.Si sa nu imi pese de ele.Sa nu mai fiu asa introvertit.happy

Dar tu?

| anonim_4396 explică (pentru AvalohAlyn):

Aceleași lucruri. happy

| OnuOnulică a răspuns:

Probabil mi-aș spune să nu mai fiu așa credul.

| OldSoul a răspuns:

Sa nu las pe nimeni sa imi stea in cale.

| KamaSutra a răspuns:

Nu te uita pe canalul alalaughing

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Nu te uita pe el, uita-te in el, cine stie ce tigani mai gasesti.

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Huh?

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

"Nu te uita pe canalul ala", "uita-te in el, cine stie ce tigani mai gasesti." Inteles?

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Nulaughing

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Ioi. Canal d-ala..cu tevi..chestii...apa...care-l vezi pe jos, pe drumuri. Cu capac.
Intelegi?

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Da eu nu ma refeream la canalul alalaughing
Esti ardelean?

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Nu, da-mi place accentul. Da' la ce canal te refereai?

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

La un anumit canal de la tvrolling on the floor
Aha, si mielove struck

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Ce canal? TarafTV, ia zi? laughing)))

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Nu pot, iar mi se sterge raspunsul, stii tu foarte bine, canalul ala cu parolalaughing)))

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

N-am nici o idee. laughing
Singurele canale care imi vin imi minte si ma uit la ele... Discovery Channel si History Channel. laughing

| KamaSutra a răspuns (pentru Mieeez666):

Atunci,n-ai avut copilarierolling on the floor

| Mieeez666 a răspuns (pentru KamaSutra):

Jetix..Fox Kids...CN..cam astea. Daca nu, ma dau baut...batut

| Lawliet14 a răspuns:

Sa fac tot ceea ce e posibil, poate n-am facut tot ce a fost posibil. Dar nu mai e timpul de regrete si de trecut, traim in prezent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm, păi, mi-aș spune să-i ascult mai mult pe cei din jur, să-mi pese și de alții nu numai de mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fi tâmpit, nu accepta adevărurile care ți-au fost impuse, citește despre filozofia budistă, deschide-ți mintea. Reține, lumea e terenul tău de joacă, poți să reușești orice îți propui, nu înceta niciodată să te joci.

| Xpressurself a răspuns:

Dar tu esti un copil si asta e minunat. ce sfat ti-ai da acum? existenta ta este acum, acelasi acum care a fost si atunci in trecut.
poti schimba ce nu merge daca reflectezi putin asupra evenimentelor din viata ta, ce curs au luat si ce trebuie sa faci sa nu se mai repete unele greseli.
intr-adevar depinde si cum privesti situatia. desigur sunt lucruri pe care nu le poti schimba, sunt lucruri care nu au depins de tine. ca si copil depinde foarte mult si de altii. pana te maturizezi sunt multi factori de care depinzi. insa abia acum usile se deschid si poti descoperi lucruri minunate.
totul este sa intelegi ca usile inchise nu este bine sa le fortezi pentru ca tocmai usile deschise sunt pentru a te pregati si pentru a te conduce la cheia care le deschide pe cele inchise. tii minte jocurile unde trebuie sa deschizi o usa dar iti apare un mesaj ca pentru a o deschide trebuie sa mergi altundeva ca sa iei cheia? asa este si in viata. daca vezi ca nu poti sa faci ce ti-ai dori, de exemplu sa fii director la o fima intreaba si intereseaza-te sa aflii ce-ti lipseste si fa ce trebuie ca sa iti indeplinesti visul.

| IonutCG90 a răspuns:

Hmm, să nu ascult manele, am ascultat 1 an de zile... eram groaznic.

| Gabitzu246 a răspuns:

Sa invetez facebookul si sa invat mai bine.

| Krixxus a răspuns:

Lasa tigarile laughing)
(glumesc)...probabil nici un sfat, daca stiu ce o sa se intample, unde mai e misterul?

| Şaptepăcate a răspuns:

Orice sfat mi-as fi dat in trecut ar schimba viitorul si nu as mai fi ajuns in situatia de a merge in trecut pentru a-mi da sfaturi.

| xToToShelx a răspuns:

Sa imi salvez mama de la moarte (modalitatea) si sa invat ca o sa imi prinda bine pe viitorbig grin

| EuforikcuKappa a răspuns:

"Sa nu te uiti niciodata in spate, viitorul e acum!"

| dorra091199 a răspuns:

Sa am mai multa incredere in mine.