| Joker3134 a întrebat:

Daca termini o facultate de inginerie si anume tehnologia constructiilor de masini ai putea lucra ca programator apoi? Sau nu merge?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta nu este la mecanica?

Si poti sa lucrei orice vrei tu daca te pricepi la acel lucru. Daca mergi la un interviu dupa si le arati ca stii perfect ce se cere, sigur o sa te angajeze. Doar ca in cadrul acestei facultati (pentru ca este la mecanica) nu prea cred ca se invata asa multa programare.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Pai... eu cred ca ti-am raspuns detul de clar in ce am zis mai sus :/

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

E mai usor de 1000 de ori sa inveti de pe net decat din carti.