| blackumafia a întrebat:

Daca ti-ai pierdut buletinul, cand mergi sa faci altul trebuie sa faci iarasi poza? Sau te cauta in calculator conform actelor si il primesti exact ca si celalalt?

6 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa intrebi asta la politie. Bafta!

| blackumafia explică (pentru Elvina):

Da l-am pierdut, nu mi-a fost furat, mai trebuie sa merg la politie?

| Elvina a răspuns (pentru blackumafia):

Desigur ca trebuie sa mergi la politie si sa le spui ce sa faci.

| Dismally a răspuns:

Trebuie sa dai anunturi in ziar, sa mergi la politie sa completezi toate formularele alea iar si sa-ti faci altul. Si poza o vei face din nou din cate stiu, iar taxa este mult mai mare.

| AlbaAura a răspuns:

Te duci la administratia financiara unde ai de platit o taxa.Nu e mult.La politie duci contractul pe locuinta si persoana care este proprietar.Trebuie semnatura proprietarului.O sa-ti mai ceara si o adeverinta de la primarie, ceva cu spatiul locativ.Ti-o va elibera pe loc. Apoi iti face poza pe calculator si cam asta e tot.Te costa aproximativ 35lei.La administratie specifici ca taxa e pentru buletin.Nu e necesar nici un anunt la ziar.

Răspuns utilizator avertizat