| BucurCristina a întrebat:

Daca ti-ai putea face o tara chiar acum cum ai numi-o? Ce steag ar avea?
Ce limba s-ar vorbi?
Unde s-ar afla?
Cat de mare ar fi?
Ar fi democratie,comunism sau altceva?
Care vor fi obiceiurile? Cum vor arata oamenii:albii, negri sau asiatici?
Cum vor arata costumele nationale?
Cu ce se vor ocupa oamenii de acolo?

Un mic exercitiu de imaginatie :*.

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Una muntoasa dar calduroasa, se vorbeste o limb noua inventata de oamenii-creier ai tarii, steagul va avea un dragon, un turn, un vultur si un leu pe el. Oamenii se vor ocupa cu studiul.

| BucurCristina explică (pentru Vvistula):

FOARTE TARE! Dar cum se va numi?

5 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

E bine sa fii curioasa, ai inclinatii catre geografia populatiei, sociala.

| Freya1 a răspuns:

Probabil dupa mine
Nu stiu
Fiecare ce va sti
Undeva unde se imbina muntele cu marea
Eh depinde cati ar veni
Cum as considera eu atunci depinde si cum sa-ar comporta oameni
Ar fi o combinatie, probabil am crea noi obiceiuri am imbina
Nu as avea
Orce munca din care sa iasa productie si bani probabil fabrici

| Mieeez666 a răspuns:

NuStiuCeNumeSaPun
Asta: http://prntscr.com/gzgr5r
NuStiuCeLimbaSarVorbi
Pe pamant.
1km2
Comunism clar.
-
Costume nationale? Ce-s alea?
Ar da toata ziua cu tarnacopu'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa numele meulaughing
Negru cu un trandafir rosu
Nu stiu.O limba noua, specifica tarii.Sau daca nu franceză(ceea ce ar insemna ca ar trebui sa ma apuc si eu sa o invat)
Pe o insula
Medie
Monarhielaughing
Albi.
Nu stiu.In niciun caz ca ale noastre.
Cu ce vor vrea ei.