| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Daca ti-ar fi data o sansa, sa uiti tot ce s-a intamplat negativ in viata ta, ai accepta?
Ma refer, pana la urma, ca parca si negativul exista acolo ca sa ne maturizeze.
Dar cred ca se poate trai si armonios fara sa depinzi de nimic, ma refer fizic.
Spiritual intodeauna vom avea nevoie. Astept raspunsuri cu argumente daca se poate.

2 răspunsuri:
| blackfox a răspuns:

De uitat nu as vrea sa uit... ceea ce a fost rau as fi vrut sa nu se intample dar nu am cum sa schimb.Dar de uitat nu,caci am invatat din asta si stiu a doua oara ce si cum sa fac,sa ma feresc,sa nu repet greseala. Avem nevoie unii de altii,de comunicare, de iubire, contact.Mi-ar placea sa cred ca sunt independenta pe toate planurile dar nu e asa.Stiu ca pot, ca as putea de fapt sa merg inainte fara sa depind de nimeni dar e placut sa stii ca e cineva pe care te poti baza, ca e cineva langa tine care te sprijina.Armonia aia exista, pe moment, dar dificil de mentinut zi de zi.Mai sunt si zile care sunt departe de a fi ''armonioase''.

| Aesir a răspuns:

Nu nu le-as uita pentru ca fac parte din experienta mea, fac parte din mine. Si in mod sigur nu or sa ma deranjeze la nesfarsit. Se poate trai armonios din toate punctele de vedere daca se traieste spiritual cu adevarat.