| SERIALS a întrebat:

Daca tii la o persoana, crezi ca nu genul tau, dar te intereseaza ce mai face, merita sa o intreb ce mai face sau nu? Nu vreau sa sufar, dar nici sa ma atasez de aceasta persoana. Sa las totul cum este si sa evit sa comunic?

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vad ca fata aia e frumoasa nu o mai intreb nimic stiu ca nu e de mine, fiecare pe drumul ei, nu poti avea mereu ce isi doresti, asta e primul pas spre maturizare parerea mea, a intelege ca viata asta nu inseamna sa ai totul si cate putin din toate

| T0T a răspuns:

Dacă țin la o persoană este genul meu, însă dacă nu e reciproc înseamnă că eu nu sunt genul ei. Dacă crezi că e fără folos mai bine nu scrii, lași totul cum este.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Asta din perspectiva ta,, insa viata ne-a demonstrat mereu ca oamenii cu pasiuni total diferite reusesc sa formeze cupluri inca de la inceputuri, dragostea nu tine cont de pasiuni sau multe alte lucruri.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu am zis altceva. Oricum că tot ai deschis subiectul, ba ține și de pasiuni. Nu m-aș vedea niciodată cu una care nu are măcar valori apropiate de ale mele. Pasiuni poate avea altele dar să se integreze în norma aia de valori comune.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Asta e deja cu totul altceva, ultimul lucru zis, daca are alta pasiuni poti sa treci cu vederea cand iubesti persoana respectiva,, te-ai ars daca dai de o tunara))))

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Sper să nu.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Prietene, cred ca tu esti ala care rade cel mai bine acum la urma, matematic City si Pool ne-au suflat locul '4', iar Ajax e prea slaba pentru tactica lui Murila, voi incasa ironii la greu.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nu-s prieten cu anonimi puppy dog eyes

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Anonimi in conceptia ta,, dar oameni precauti in perceptia mea, sunt ca si tine un om cu 2 maini, 2 picioare, la fel ca si tine ma cheama intr-un anume fel, culoarea ochilor intr-un anume fel si tot asa/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Precaut... Da ai dreptate, mă gândeam cine va fi următoarea mea victimă și acum mă oftic că nu îmi merge.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Si ti-a mers vreodata?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Pune-mă la încercare și vei afla răspunsul.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Bwhahahahaha,, ce psicho a sunat, cand ziceam ca mancunienii sunt tare ciudati, am avut mereu dreptate!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Mancunian get-beget!

| LoveSleep a răspuns:

Nu e genul tău, ce mai vrei?

| SERIALS explică (pentru LoveSleep):

Pai intalniri ocazionale, pentru experimente si acumulare de experienta

| OldSoul a răspuns:

E decizia ta.
Eu cred ca de la fiecare persoana ai cate ceva de invatat, chiar daca o sa suferi, iti ofera o lectie care e posibil sa-ti prinda bine.
Plus ca nu poti stii daca e sau nu genul tau cat timp nu o cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai renunta la gandul de a-i scrie pentru ca daca reactia persoanei respective nu o sa fie una foarte buna o sa ai de suferit. Am trecut prin asta si vreau sa spun ca mai bine ai renunta la gandul de a vorbi pentru ca dupa o sa ai parte de mai multa suferinta mai ales daca persoana nu este genul tau. Mai asteapta, nu te grabi. O sa ai ocazia de a intalni zeci de persoane.

| 393Dan a răspuns:

Eu zic sa-i scrii, pentru ca daca la un moment dat ati fost prieteni sau persoane apropiate, mai mult ca sigur ca si acea persoana a avut asa ganduri si-i curioasa sa stie ce se mai petrece cu tine.
In cel mai rau caz te va ignora si vei ramane la acelasi stadiu de nestire.

| SERIALS explică (pentru 393Dan):

Dar de ce acea persoana a incetat sa-mi mai scrie in fiecare zi? Inseamna ca si-a gasit pe altcineva

| 393Dan a răspuns (pentru SERIALS):

Eu nu stiu toata situatia si cine e persoana ceea, pe ce sa-mi bazez raspunsul. Vorbesti despre cineva cu care ai fost prieteni online?

| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

Ori e alba ori e neagra. Hotaraste-te.

| SERIALS explică (pentru Marieta_Roxana_2000):

Am ales sa uit acea persoana.