| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Dacă, timp de o zi, toți oamenii de pe această planetă și-ar face „de cap", ce credeți că ar face și cât la sută credeți că va afecta asta planeta?

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar si acum poti sa vrei ce vrei, inclusiv sa doresti moartea cuiva, apoi simti efectul a ceea ce ai facut

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Fie cum o fi.
Șefu, da tu chiar ești obsedat de asta?

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da,mi-a rămas în memoria de lunga durata

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Să vedem cât de lungă va fi duratawinking
anunță-nă când uiți laughing

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Fur immer

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stai stai... pai nu ne facem de capt acum? Adica, nu? Cine ne opreste sa ne facem de cap? Sau te referi sa facem lucruri in afara legii si a moralitatii.

Adica e logic, (De exemplu) daca un boschetar vrea sa violeze o femeie si poate (datorita dorintei tale) atunci si femeia isi doreste sa nu fie violata. Deci se anuleaza, deci... cred ca ai ratat parti din intrebare (fara suparare).

| Freya1 a răspuns:

Eu daca as apuca sa imi fac de cap nu ar mai apuca nimeni sa faca nimic pentru ca as extirpa lumea.

| Celcestietot a răspuns:

Cine ii opreste sa isi faca de cap si acum? Societatea globala inca mai are constiinta sau incearca sa fie ca restul, de aceea nu face individul respectiv nimic care afecteaza la nivel global, de tara sau de oras. Atata timp cat nu crezi in nimic, eu nu vad de ce nu ai incerca sa obti ceea ce vrei (nu neaparat sa omori pentru asa ceva). Deci, oamenii sunt totusi constienti in mod subliminal sau constient ca exista acolo "ceva" care pedepseste. De unde crezi ca vine constiinta totusi?

| Sofer a răspuns:

Destrabalare totala.

| NLS a răspuns:

După cum poate știi, niște cercetători nebuni din partea de nord-vest a Europei (Olanda pare-mi-se, dar nu sunt sigur) au creat acum câțiva ani un virus despre care se știe ca s-ar putea raspandi pe mai mult de un sfert din suprafata globului in 3-4 zile.

Ei bine, în scenariul meu, nu e nevoie decât ca acești tampiti fără creier sa elibereze virusul și tot continentul nostru ar fi sub teroare (ei nu intenționează asa ceva, dar cine știe ce se poate intampla,. )

| Freya1 a răspuns (pentru NLS):

Si eu as face parte din acei tampiti, plus din acei tampiti de pe la bombele nucleare etc laughing

| NLS a răspuns (pentru Freya1):

Îmi dai voie sa nu te cred?

| Freya1 a răspuns (pentru NLS):

Dacă vrei nu mă crede dar eu vorbesc serioslaughing

| SG1995 a răspuns:

Marea majoritate și -ar vedea de viață ca și până acum.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ar fi o planeta plina de alcolici ar bea astia pana si benziana si apa sarata din oceane ca suntem 7, 7 miliarde de sufelte pe Terra iti dai seama ca nu e destula bautura pentru toti.

| laSoledad a răspuns:

Nu urmariti stirile? Multa lume isi face deja de cap, de foarte mult timp incoace. De la patura de jos, pana la guvernele marilor puteri. Planeta se degradeaza oricum in fiecare minut prin actiunea umana, daramite prin comiterea intentionata a faptelor periculoase fata de ceilalti oameni si fata de planeta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că n-ar mai rămâne nimic din planeta asta.

| OrdanKarris a răspuns:

Ai vazut vreodata filmele "The Purge"? Aia se va intampla. Violuri, crime, furturi in plina strada. Hockey mask time!

https://www.youtube.com/watch?v=kYHCKF2WLA8

| lilith16 a răspuns:

Violuri, crime, furturi, probabil ca toti din gurven
(guvernul român) ar fi împuşcaţi, iti poti imagina.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru lilith16):

Ti se pare tie ca avem toti arme? Dupa ziua respectiva crezi ca nu ar exista si consecintele faptelor respective? Nu neaparat legale - presupunem ca le faci faptele respective si se considera dupa ca nu le-ai facut, dpv legal - asa era in filmul ala din care s-a inspirat intrebarea - dar iti vei aminti de asta. Nu toti suporta asa de usor sa stie ca au omorit pe cineva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Doar atât?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

"Nu toti suporta asa de usor sa stie ca au omorit pe cineva."
Eh nu toti, toti vor omorâ violatorii/hotii/criminalii majoritatea gandesc asa si ce a zis tipa de mai sus.

Ca cei care fac anumite chestii sa "suporte" consecintele, sunt putini.

| andiceasu95 a răspuns:

Toti de pe planeta, am deveni criminali

| UnholySaint a răspuns:

Planeta in sine nu va fi afectata, dar societatea umana va ajunge la nivelul societatilor tribale, dupa care culmea pe masura ce va evolua, societatea umana tot aici va ajunge.Singura diferenta e ca se vor pierde cateva mii de ani de evolutie si viitorul va fi mai indepartat.

| wawadkaods a răspuns:

Pot sa zic un cuvant care descrie zece miliarde de propozitii si texte si cuvinte.

ZOO