| Rebecca a întrebat:

Daca vrea cineva sa deschida ochii in legatura cu toata lumea care ne inconjoara. Daca exista pe acest site oameni cu intrebari despre viata, despre moarte si despre conducerea lumii care isi bate joc de noi. Uitati'va la Zeitgeist. E cel mai bun film, documentar facut vreodata.

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

L-am vazut si eu. Mai auzisem despre unele subiecte tratate in documentar. E interesant, si chiar iti deschide ochii(mai mult, in cazul meu). Si mie mi se pare o mare conspiratie lumea in care traim, sau poate sunt eu un pic cam paranoic. In spatele fiecarui lucru se ascund interese materiale si nu prea avem ce sa facem sa oprim asta, mai ales ca majoritatea nici nu isi dau seama. Nu avem nicio putere. E frustrant ca nu putem face nimic, dar putem macar sa incercam sa luam parte cat mai putin la lucrurile astea, desi e foarte greu.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E fumat deja documentarul asta.Nu m-a surprins cu nimic nou, poate doar partea cu contabilitatea.Cu religia deja stiam versiunea ateilor si versiunea bisercii

| Rebecca explică:

Asta e poate parerea ta. Nu vreau sa te jignesc, dar nu cred ca esti destul de matura sa intelegi ce spune documentarul respectiv.