| Meme10Meme a întrebat:

Dar de ce Putinel nu face eforturi sa sporească economia tarii? Ca resurse are

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu-i pasa de tara lui, el e multumit sa duca viata buna in cremlin

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Economia nu se rezuma numa la resurse, comertul este baza iar Sua si UE au pus embargo pe multe firme din Rusia ca urmare a politicii militare agresive.

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Atunci poate sa facă cu China și cu aliații sai și compensează.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Cu China e din nou problema, ca au conflicte de interese economice, dar desigur ca mai fac comert. In zilele astea s-a inagurat nou linia de distributie pentru gaze naturale intre Rusia si Germania

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Germanii sunt sclavii rușilor. În caz de război, Rusia ar cuceri instant Germania datorita faptului ca aia n-ar mai avea gaz, părerea mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Stii prea putine sa poti spune asa o afirmatie, sunt mai multi factori la mijloc

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Oricum ar cuceri o, nu se pune Germania cu ursul din est.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Dar nu se pune problema asa, suntem in secolul 21 nu poti declara razboi numa asa pocnind din degete Ce motivatie? Si nici nu exista conflict real intre cele 2 tari.
Nici macar pe Ucraina nu are tupeu sa-o invadeze unde are partial sprijinul populatiei

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Eu zic ca dacă ar fi un eventual război. Atunci ar fi morți germanii

| SociopatuI a răspuns:

Comunist adevarat.