| Andry12 a întrebat:

Dati-mi va rog citeva idei cu privinta la inscenarea dreptului la viata. Cum am putea inscena acest drept? Adica sa facem o sceneta...

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Se naste un copil si e parasit pe strada.Cand vine cineva si-l salveaza, constata ca e o fire de criminal! Dar in virtutea 'dreptului la viata " il creste mare si in aceeasi vitute, baiatul salvat omoara in serie cativa insi.
Alta varianta; Se naste un copil, e aruncat la gunoi, il descopera cineva in termen util, il creste, il educa, ajunge emisar ONU, apoi Presedinte SUA si-i omoara pe toti care nu sunt criminali.
3.se naste un copil intr-o familie necajita, si cand colo, copilul creste, ca un balaur, familia i-a asigurat strictul necesar, dar nemernica de familie nu i-au dat copilului icre de Manciuria nici de alea negre atunci cand copilul in mod normal avea 'dreptul la viata'. Ca atare copilul s-a suparat si le-a luat gatul la nemernicii lui parinti!
4.Cred ca asta va place mai mult:
se naste un copil, intr-o familie de imparati, copilul, in numele dreptului la viata, ii cere o bona frumoasa, i se da, si traiesc pana la adanci batraneti!