| bennn a întrebat:

DAU FUNDA!
Am internet pe un modem romtelecom si in contract scrie ca am viteza de download de 3MB/s. Dar eu am viteza de 30-100kb/s. Am vazut multe discutii pe google despre cum as putea sa-mi maresc viteza de 20% download la net si chiar mai mult de 20% am vaazut, e posibil asa ceva? Din cate am auzit cica se face ceva la wodows sa mearga mai usor, ca sa mearga netul mai bine.

Răspuns Câştigător
| Tezet a răspuns:

Buna! iti recomand tune up system optimizer.Acest program iti configureaza pc-ul si netul.Ideea este ca tu ai acolo viteza pana la 3mb/s si cred ca nu este garantat decat foarte putin.Asa iti pot eu oferi internet de mare viteza pana la 10 mb, dar in realitate iti dau 1 mb, pentru ca nu garantez viteza! Nu iti recomand nici rds.Incearca un provider local.