| anonima_2498 a întrebat:

DAU FUNDA! Vreau sa imi fac abonament la orange, pantera 8 si scrie ca am xmesaje, x minute,. etc gratis si 2 x 200 MB pentru internet pe mobil (primesti in plus 200MB pentru primele 6 luni)
ce inseamna? stiu ca am 2*200 MB pe net dar cum adica MB? cat pot sta pe net gratis?

Răspuns Câştigător
| pruna a răspuns:

MB, adica megabyte.
In general, 200 mb iti ajung pentru o luna.
Cum sa-ti explic eu thinking, deci cand stai pe net(si pe calculator) la orice pagina de internet ti se incarca imagini, melodii etc. Asta inseamna ca le downloadezi(nu le downloadezi propriu zis), iar tu trebuie sa te incadrezi in acesti 200 mb.
La cat o sa stai tu pe net pe telefon, pentru mess si alte chestii de genul, o sa-ti consume cativa kilo pe fiecare click ( imagineaza-ti ca un kilo e un gram iar mb e in kg, cam asta ar fi diferenta), deci 400 mb pe luna iti ajung lejerwinking