| sweety_9492 a întrebat:

Dc lumea a devenit asa de rea si e atenta mereu la cati bani in buzunar ai si ce faci cu ei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea cauta fericirea neluand in considerare mijloacele prin care o face.
Majoritatea considera ca o situatie financiare excelenta de scapa de grija viitorului. Ei bine, nu este deloc asa. Oricat ai incerca sa eviti ceva(in cazul de fata, ceva inevitabil), nu vei reusi sa depasesti situatia fara s-o rezolvi. Chiar daca reusesti s-o faci, simti ca ceva nu se leaga si iti vei petrece timpul cautand nodul care strica legatura.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| spy2o a răspuns:

Din 2 motive:saracia si prostia

| sweety_9492 explică:

Dutzzadutza da de unde esti u de costa painea 2 lei? la mine in galati costa 0, 80 bani adica 8. 000 d lei vechi...

| ramona0506 a răspuns:

Pentru ca sunt schimbati. vor bani, sa ajunga ca oamenii bogati si care au tot ce isi doresc
sa nu duca lipsa de nimic
sa fie mai bun ca altul

cred in criza...pentru ca aceasta,, criza" este ceva imaginar care inseamna scumpirea multor lucruri, sa fie ei hoti, si sa castige bani de la oameni saraci, care ce sa faca atunci cand vad ca o paine de la 1 leu a ajuns la 2 lei?!

sunt oameni avari...

| Beibi a răspuns:

Pentru ca acum pentru oameni, cel mai important lucru sunt banii. E trist sa vezi lucrul acesta, dar din pacate este adevarat! Rar gasesti oameni care sa te aprecieze pentru ceea ce esti si nu pentru ceea ce ai in buzunar.