| anonim_4396 a întrebat:

De ce mulți băieți și bărbați se îngrămăde să dea like-uri și cereri de prietenie unor pițipoance, cu poze cu filtre și retușate, în detrimentul fetelor simple, dar naturale, fără o tonă de machiaj și îmbrăcate decent?
Spun că vor fete cuminti, dar de ce dau atenție tot pițipoancelor, umflandu-le ego-ul cu like-uri?

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Barbatii, la modul general, se uita dupa sau acorda atentie tipelor de genul asta pentru ca sunt atractive fizic. Adica pe scurt, pentru ca sunt atrasi sa faca sex cu ele. Mai departe se impart in doua categorii. Barbati care pot si sunt mai mult de atat si care n-ar da doi bani pe ele, mai mult decat pentru o placere carnala si a doua categorie care sunt la nivelul acelor fete si atat pot ei, sa se limiteze la niste instincte primitive, pentru ca asta sunt, persoane superficiale care se lasa conduse de instincte in viata si nu gandesc mai departe de ziua de azi.

19 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

"pitipoancele" de care spui tu sunt frumoase si posteaza poze incredibile, e normal sa fie in centrul atentei. Sa inteleg ca esti invidioasa pe ele?

| anonim_4396 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Mă miră doar.

| steamrogue77 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu e normal, alea sunt niste mizerii care nu au nimic in cap.
De frumoasa e desteapta happy

Răspuns utilizator avertizat
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru steamrogue77):

Simt ura și invidie în răspunsul tău

| steamrogue77 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

De ce ura si invidie? laughing
Nici macar nu ma uit la plasticele alea de femei pe care tu le consideri "frumoase" (doar pe exterior), in interior sunt goale.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Silviu092):

Habar ai cum sunt. Nici nu mă cunoști.
Se simte frustrarea din răspunsurile tale.
Eu pusesem întrebarea sa aflu răspunsuri din perspectiva bărbaților, dar nu invidiez pe nimeni.
Eu cred că pe tine te-au lăsat multe fete cu seen. A cui sa fie vina oare?
Nu contează doar aspectul exterior, ci și atitudinea, modul de abordare, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Silviu092):

Să dea Dumnezeu să te vindece de atâta ura și frustrare nefondată!
Apropo, noi femeile, nu suntem obligate să vă răspundem la mesaje, mai ales daca modul de abordare lasă de dorit.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauaza imaturitatii.

| dullcat a răspuns:

Cred ca exista mai multe tipare si nu e ok sa generalizam. E clar ca astfel de fete/femei atrag un anumit public si anumite personalitati in ce priveste sexul masculin, iar cele mai simple care nu se afiseaza asa, atrag cu totul altceva. Orice femeie se poate machia si parea o pitipoanca in conceptia altora, dar nu inseamna ca asa si e. In schimb sa ai mereu machiaj excesiv de noapte si sa te imbraci ca atare, tot de petrecere sau extrem de elegant, cu tocuri mereu desi situatia nu cere etc, da, poate fi de prost gust.

| Hammurabi a răspuns:

De unde ai tras tu concluzia că bărbații sunt deștepți când vine vorba de femei? laughing (sau unii bărbați să zicem, ca să nu generalizăm)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Știi,poate le place cum sunt imbracate si cum arata, dar daca chiar vor fete cuminti si iubesc o fata cuminte pot să dea like că atata timp cat nu o inseala e bine, adică și fetelor le plac băieții cu pătrățele și muschii si frumosi cu de toate?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Băieții sunt construiți să gândească mai mult sexual, evident ca o sa o aleagă pe tipa de la primul exemplu, care cine știe? Poate le cade în capcană și ajung în punctul unde își doresc.
Și alta o fata cuminte, care cu siguranță nu ar avea de gând, poate doar naive fiind să se culce cu ei din prima.

| 4evergentleman a răspuns:

Vor pe naiba că le plac cu...e! Alea sunt mai ușor de combinat și inculte, ridica mai ușor coada decât o fata simpla cu putina materie cenusie.
Că...cine se aseamănă se adună, mă refer la caracter. Eu nu cred nici în astea ce caută băieți cuminti, fac mișto când văd postări pe tiktok de-a lor, că oricum când îi întâlnesc își bat joc de ei și îi bagă în friend zone, așa că nu te lua doar de noi că voi sunteți și mai ipocrite laughing întreaga generație are probleme cu mici excepții indiferent de sex, rar vezi un om de calitate, nici tu nu ești de calitate și tu ne-ai mințit cu multe mai ales că te dădeai credincioasă!
Cred că 5% din 95 sunt oameni ok și diferiți indiferent că vorbim de femei sau bărbați restul sunt niște actori care își joacă bine rolul de om bun cu conduită buna in societate și cu etica când în colo daca ii auzi ce ii discuta pe alții în intimitate și câtă răutate au în ei nici nu mai îți vine să vorbești cu ei,sau in lipsa ta cat te denigreaza. Nici tu nu ești mai breaza,nu mai blama oamenii că și tu o arzi aiurea de multe ori,nu te da sfântă că nu e cazul. Sper sa nu te superi pe mine dar eu spun ce gândesc,eu nici în familia mea nu am văzut oameni sinceri cu demnitate,înafara de maică-mea care nu avea deloc școala,dar care era incredibil de sinceră eu nu am cunoscut un om cu coloana,numai ipocriți și falși și femei și bărbați.
Eu ți-am mai zis sa te focusezi asupra defectelor tale,sa lucrii la tine,la aspectul fizic,la personalitate,sa nu te mai intereseze viața altora,adică fiecare face ce vrea,oricum nu îi poți schimba daca mereu ii blamezi,nici tu nu ești ușa de biserica.
Pari a fi frustrata,invidioasa, cred că și tu ai multa furie in tine,în suflet,resentimente, nu o sa ajungi la Dumnezeu cu mentalitatea asta și comportamentul asta autodistructiv, nu o să primești mântuirea, te minți pe tine însuți că ești o persoană buna, de fapt îți insusesti calități pe care nu le ai, pretinzi doar că ești o persoană buna.

| steamrogue77 a răspuns:

Doar se amagesc cu acele like-uri, oricum nu ii baga nimeni in seama laughing
Din cauza lor s-au stricat femeile, pentru ca primesc atentie din toate partile au si multe optiuni (nu inseamna ca sunt si de calitate).
Oricum alea pitipoance pe care le vezi tu stau smecherii cu multi bani (si aia doar le folosesc oricum).
Intr-un final sfarsesc singure pe la 35+ ani si dupa aia se mira ca de ce sunt singure laughing

| blackWisteria a răspuns:

Ei zic multe, dar se mint singuri.
Recent a aparut o poza cu Emilia Clark mai de aproape.
Orice poza facuta de aproape iti exagereaza trasaturile mai ales cand ai o fata foarte expresiva ca a ei.
I se vedea clar textura tenului (de om normal, nefiltrat) si fruntea imensa (ok proportionata pentru fata ei)
In general e o frumusete.
Verdictul barbatilor pe toate retelele sociale: a imbatranit urat sau e bolnava.
Femeia e nascuta in 86, e departe de a fi "batrana".
De asta nu am incredere in barbatii care spun ca vor fete cuminti, simple, naturale.
E o manipulare, un fel de a parea ei modesti si buni. In realitate tot dupa o piti intorc capul. Si baga vrajeala aia cu "da, dar cu aia nu as face casa, doar sex". Normal ca n-ai face casa, ca una ca aia traieste pe picior mare, nu are ce face cu aia 3 lei ai tai din portofel.
Nimeni nu vrea fete cuminti. Doar in teorie ca da bine.