| anonim_4396 a întrebat:

De ce aproape toți șefii au câte o doză mai mare sau mai mică de ego?
Din experiența mea, șefii pe care i-am avut, au avut toți o doză de aroganță.

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

E o gluma: lumea spune ca sunt aroganta, dar eu nici nu vorbesc cu lumea big grin
De obicei judecata asta alba/neagra vine repede si usor mai ales catre persoanele in functii cu multe responsabilitati. Ca manager mi s-a spus ca sunt aroganta, dar lasand gluma la o parte era mai mult vorba despre persoana care a spus asta, nu despre mine. Din experienta mea: comentariile de genul veneau de la persoane care nu aveau modelul de munca pe care il foloseam noi, structura si bazele pe care le implementam cu echipa si nu se potriveau practic echipei. O doza mica de aroganta este. Pentru ca pana la urma eu ca si sef/manager stiu ce trebuie facut si stiu si ce trebuie tu ca subaltern sa faci dar asta nu inseamna ca eu iti fac job-ul tau. Dupa ce te-am instruit tu ar trebui sa-ti faci treaba bine. Daca asta ti se pare aroganta atunci inca odata...vine de la tine. sefii sunt si ei oameni cu sufletel

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Fii si tu sef si ai sa vezi ce iti creste si tie ego-ul.