| neanicu a întrebat:

De ce banditii astia de guvernanti, nu modifica grila de impozitare? de ce si cei mai bogati sa plateasca tot 16 % impozit, la fel ca unul care castiga 1000 roni? in mai toate tarile din lume, cei cu averi, platesc implicit taxe mai mari!

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Am sa-ti raspund cu o intrebare: "De ce se vor micsora salariile bugetarilor cu 25%? " Tot de pe cei cu castiguri mici se trage pielea?

| valy a răspuns:

Nu...doar in romania.numai la noi aproximativ lucrurile is pe dos.asa a fost dintotdeauna, si asa va ramane cine stie pana cand. obisnuieste-te sau pleaca in strainatate la un trai mai bun