| IQoptiontrader a întrebat:

Pentru un Ford Mustang V8 2018 cat va trebui sa plătesc impozit dupa noile legi de impozitare din acest an?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impozitul exact il poti afla doar de la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii de domiciliu, avand in vedere ca impozitul stabilit prin Codul fiscal poate fi marit de Consiliul local cu pana la 50%.
Daca nu a fost marit acesta va fi de 7.250 lei, respectiv cate 290 lei pentru fiecare 200 cmc de capacitate cilindrica.

| sagetarius a răspuns:

Inca nu s-a schimbat sistemul de impozitare... si daca nu specifici capacitatea cilindrica nu ti se poate raspunde... nu ajunge specificatia v8, aia reprezinta cofiguratia motorului = 8 cilindrii amplasati in v

| IQoptiontrader explică (pentru sagetarius):

Mustangul V8 are 5.0 benzina

suntserios
| suntserios a răspuns:

In jur de 2000euro ca nu s-a modificat nicio lege.
Si la urma urmei, daca iti permiti un Mustang cu motor de 5 - 5.2L nu cred ca reprezinta o problema impozitul nu?

| IQoptiontrader explică (pentru suntserios):

Cred ca o sa aleg varianta ecoBoost 2.3 laughing