| ochiverzi91 a întrebat:

De ce barbatii sustin ca le plac femeile naturale, dar cand vad pe strada cele machiate intorc capul dupa ele?

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Trebuie sa arate si ei virilitatea, cum trebuie sa arate si femeile ceva feminin! Mie unu nu imi plac femeile care exagereaza atat cu machiatul cat si cu vestimentatia.Prefer o femeie care se simte bine in pielea ei, nu genul acela de femeie care incerca sa atraga atentia prin machiaj, bluze decoltate si blugi stramti de zici ca plesnesc...

| Bogdan01234 a răspuns:

Asta este o intrebare foarte buna happy dar trebuie inteles corect. prin o femeie naturala poate fi referit si la cele machiate doar asa putin, discret. iar intr-un fel sau altul un machiaj asupra unei fete, facut cum trebuie arata bine, nu poate comenta cineva asta. ceea ce barbatilor nu le place in proportie de poate 80 % sunt femeile machiate in exces, cu tone de fond de ten si mai stiu eu ce. ceva frumos atrage mereu privirea. naturaletea este insa cea mai frumoasa insa sunt barbati si barbati happy

| ochiverzi91 explică (pentru Bogdan01234):

Ok, am incercat sa ma machiez si natural si extravagant (cu negru la ochi), iar cand eram machiata extravagant atrageam mult mai multe priviri. Banuiesc ca machiajul te reprezinta, cel extravagant zice "sunt o femeie usoara", deci atrage mai multe priviri deoarece subconstientul tau crede ca o vei duce mai usor in pat. De aceea ei spun ca le plac femeile naturale pentru ca sunt mai "serioase" si relatiile cu o femeie naturala pot dura mai mult...Asta e singura explicatie rationala pe care am gasit-o

| Bogdan01234 a răspuns (pentru ochiverzi91):

Pai vezi, ai punctat singura ceva foarte interesant. pana la o varsta, sau in anumite perioade baietii vor sa se ''joace'' si atunci normal ca sunt atrasi de cele care par mai ''usoare'' cum ai spus tu. dar un barbat cu toate lucrurile la cap, care stie ce isi doreste isi doreste o femeie normala, pentru ca reprezinta ceva ''curat'' de durata. dar nu trebuie generalizat sa stii pentru ca pot fi fete care se machiaza mult pentru ca nu arata bine eventual si atunci doresc sa ascunda acel lucru, dar in interior sa fie la fel ca cele care nu se machiaza happy omul nu trebuie judecat dupa cum arata ci dupa ceea ce este. cel putin asa gandesc eu happy

| tonynegrui a răspuns:

Eh eh. inseamna cas ei coca un piculetzwinking