| Mogiojojo a întrebat:

De ce cand esti anxios nu ai pofta de mancare deloc si poti sa nu mananci cu zilele?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai tot ce percem este o iluzie a creierului, foametea este o iluzie, poate sa iti fie fara sa intervina un proces biologic, anexitatea ta provoaca asta, nu e bine sa consumi nimic cu zilele, macar 5 fructe trebuie obligatoriu, carne de peste, seminte, atacuri de panica?

| Celcestietot a răspuns:

Starile mai influenteaza si corpul si invers.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de fiecare persoană, sunt unii care din cauza anxietății mănâncă în exces.

| gemeni6226 a răspuns:

La mine e chiar invers.Cand ma ennerveaza rau cineva trebuie sa merg sa maninc mult dulce si atunci imi trec nervii.Din fericire nu sunt ennervata prea des ca altfel as arata ca o batoza.

| RAY a răspuns (pentru gemeni6226):

Dulcele elibereaza dopamina =fericrea de scurta durata

| gemeni6226 a răspuns (pentru RAY):

Mersi stiuhappy