| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

De ce cantecele pentru copii au asa de multe dislike-uri pe Youtube?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Întrebarea e de ce au atâtea vizualizări.

| OnePiece a răspuns (pentru T0T):

Iti spun eu de ce.

Sor-mea i-a pus de zeci de ori playlist-ul ala de la Meloritm nepoatei mele de 3 ani cand nu era linistita sau cand plangea pentru ca x sau y. Si sunt zeci de mii de copii in tara. Nu toti vor avea aceleasi melodii dar intelegi ideea. Daca de exemplu 3.000 de copii asculta acelasi playlist de 50 de ori pe an ar iesi 150.000 de vizualizari. La 30.000 sunt 1 milion jumate.

Melodii din astea merg bine cand copilul plange (si o sa planga de cateva ori pe zi) si nu prea gasesti moduri sa il linistesti. Sau daca iti trimiti copilul la cor si ei canta asa ceva. Sau poate ii plac in general. Daca are sub 10 ani nu vad problema.

| T0T a răspuns (pentru OnePiece):

Nu văd problema în general însă cântecele astea au ajuns mai populare ca mulți dintre cântăreții de top români, asta mi se pare un pic cam straniu.