| FallingRain a întrebat:

De ce cateodata o intrebare sta cate o saptamana fara sa primeasca raspuns, iar altele in zece minute au 15 raspunsuri? Am pus acum doua saptamani o intrebare (care necesita ceva cunostinte in informatica sa poti da raspunsul, asta este clar) si inca nu are un raspuns. Iar acum cateva zile am intrebat cine ar trebui sa fie presedintele Romaniei, si dupa cateva minute avea deja 16 raspunsuri. Credeti ca utilizatorii de pe TPU stiu doar sa isi dea cu parerea si nu rezolva cu adevarat problemele altora? Ca eu am vazut ca la idei toti sar cu gura sa raspunda (mai ales daca se simt jigniti din cine stie ce motive care exista doar in imaginatia lor), iar daca este o intrebare ce necesita ceva inteligenta si cunostinte, nimeni nu raspunde. Toti se dau mari ca stiu informatica si habar n-au sa sparga o parola. Sau cum sa schimbe o parola pe Farmerama. Chiar credeti ca acest site este plin de astfel de minti luminate, sau mai sunt si oameni care pot ajuta cu adevarat? Nu stiu nici cate raspunsuri voi primi la intrebarea asta, ca necesita ceva inteligenta sa raspunzi. Si daca tot va dati cu parerea, ce-ar fi sa imi si raspundeti la cateva dintre intrebarile care necesita un intelect dezvoltat? Acum sa vad expertii si mai ales sa vad daca sunteti asa de destepti cum spuneti.

5 răspunsuri:
| KarmaPolice a răspuns:

May... nu toti au un nivel de cunostinte ridicat, uita-te cum se vb si apoi ai sa vezi ca nici macar cu lb. romana nu se impaca unii dintre ei dar cu informatica. Daca nu ti se raspunde pe site, poti incerca sa cauti raspunsul pe google sau pe un site special de informatica, stiintza, mate etc.
In mare parte site-ul asta este populat de copii care nu-ti pot da anumite informatii, ori nu le stiu, ori sunt total eronate.
Unii mai au treaba, servici, scoala, facultate etc. si nu pot sta sa verifice intrebarile. In ziua de azi, sa gandesti a devenit o arta, nu o necesitate.
In legatura cu intrebarea despre politica, stii ca tot romanul se pricepe la fotbal si politica.
Poate atunci cand ai formulat intrebarea ta n-ai folosit formula magica:"dau funda"

| Ceapone66 a răspuns:

Intrebarea cu farmerama putea avea raspuns de la un jucator de farmerama. Daca despre intrebarea aia e vorba. Acolo nu ai nevoie de cunostinte de informatica. Doar de bunavointa ca sa nu caute altii pentru tine.
Ca o lege nescrisa: parolele la conturi online se schimba de obicei la optiuni de genul Settings, Account Settings...

| Ali28 a răspuns:

La unele intrebari oameni nu raspund fiindca nu stiu, si mai exista contrariul in care desi nu stiu se baga aiurea si mai fac si mistouri.

| AnDy12 a răspuns:

Pentru ca nu stiu sa raspunda! Eu, nu ca ma laud, stiu la UNELE intrebari sa raspund, asa din cultura mea generala! Nu trebuie sa te superi ca asa mi s-a intamplat si mie! Am o intrebare de vreo 2 luni si 0 raspunsuri! Asta e frate! Bafta in continuare!big grin

| ioana_2416 a răspuns:

Eu cred ca sunt si persoane care raspun in cunostinta de cauza. E adevarat ca sunt foarte multi( poate chiar si eu) care raspund doar ca sa-si dea cu parerea sau sa faca mistouri, sa arate ca ei sunt destepti. Depinde mult si de intrebarehappy. Uite eu ti-am raspunshee hee:p.