| anonim_4396 a întrebat:

De ce China interzice atatea site-uri pentru cetatenii lor? Exemple: Facebook, Youtube, WhatsApp, Skype, Netflix etc.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

În Corea le sunt interzise pentru ca au un conducător comunist.

| mentholinks a răspuns:

Ca-s comunisti imputiti care conduc tara aia.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Din același motiv care l-a avut si Ceaușescu. Adică, proletariatul sa fie odihnit sa dea randament maxim la locul de munca. Erau aprobate doar 2 ore de program TV seara, de la ora 20 la ora 22. Iar dimineața începea la ora 10.