| CdeMetal a întrebat:

De ce cu trecerea anilor devenim tot mai tristi? Sincer de cativa ani incoace simt o tristete care devine tot mai puternica.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu slabesc de ceva timp ca sa nu se rupa frânghia cand vreau sa ma sinucid, viata e frumoasa,noi o facem trista si alti,socializarea virtuala faciliteaza despresia man,fa mai mult sport, comunica mai mult real, manca sanatos, un film de comedie pe zi te scapa de depresie nu o spun eu si studile, recomand teoria big bang

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Ai grija ca nu cumva slabind, sa nu dispui de suficienta acceleratie gravitationala pentru a-ti duce planul la indeplinire. happy

| GoldenZenith a răspuns:

Pt că o data cu trecerea anilor vin mai multe responsabilități și griji și e normal sa fii melancolic și să îți dorești să dai timpul înapoi cumva. Într-un fel, este greșit sa fii trist pentru că viața este importanta in fiecare moment al ei. Ai mereu oportunități de a o face mai frumoasă și de a crea amintiri memorabile.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pentru ca uitam la motivele pentru care suntem tristi in loc sa ne uitam dupa oportunitati de a deveni mai fericiti.
Plus altele.

| VictorFenrir a răspuns:

Idem like me

| ovidiu123432 a răspuns:

Nu la toti li se intampla asta. probabil ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti sau sa comunici pentru a te descarca de problemele pe care le ai, ai nevoie de o persoana care sa si te sfatuiasca cu unele lucruri.
Si eu am patit asta. de 4 ani cam asa eram o persoana trista si fara chef de nimic dar in ultimul timp am gasit o persoana cu care stiu ca pot vorbi si asta mi-a schimbat foarte mult viata.

| Xela90 a răspuns:

De ce te gandesti la tristete?! gandeste-te la orice in afara de tristete, etc., gandeste-te la o femeie cum merge iti faci o idee si o faci din amuzament dar pentru tine nu pentru altii, gandeste-te familia ta mai du-te la magazin si cumpara un trandafir sau ce ii place la mama ta sau sora ta si spui ca asa am vrut eu sa iti arat ca te iubesc, etc., gandeste-te la lucruri frumoase nu privi inapoi, mergi inainte, priveste inainte chiar daca lumea nu se intelege fa-o tu sa fie mai frumoasa pentru tine si familia ta, rudele tale, etc.

| Giulyana_Giuly_1991 a răspuns:

Si eu, copile

| doaarofata a răspuns:

Ne maturizam, apar responsabilitatiile, grijile... viata de adult.