| Jessica1235 a întrebat:

De ce după ce scriu un capitol pe Wattpad și intru la el îmi apare că o persoană a citit capitolul (deși sunt eu, autorul)? Nu îmi place că îmi apare când intru la propria carte, pot face să nu-mi mai apară că o persoană mi-a citit capitolul când intru eu?

Răspuns Câştigător
| DieInBeautifulStars a răspuns:

Pe Wattpad sunt două opțiuni atunci când îți accesezi propria carte. Prima pentru a-ți edita capitolele, cealaltă pentru a le vizualiza în formatul în care o vor face și cititorii tăi. În cazul în care tu intri la "preview" sau "previzualizare", la scurt timp îți va crește numărul de vizualizări cu un cititor, care de fapt ești tu. Dintotdeauna a existat chestia aceasta extrem de iritantă, faptul că nu se poate face deosebirea între autor și cititor. Soluția ar fi ca de fiecare dată când îți dorești să-ți vezi cartea sau vreun capitol, să nu mai intri deloc la "previzualizare", ci la "editare". Cu toate că ar putea fi mai incomod vizual.

| Jessica1235 explică (pentru DieInBeautifulStars):

Înțeleg, păcat că nu pot intra la "preview" fără să-mi apară că cineva mi-a citit cartea, care de fapt sunt eu, mulțumesc pentru răspunswinking

| DieInBeautifulStars a răspuns (pentru Jessica1235):

N-ai pentru ce să-mi mulțumești. Oricând mai ai vreo nelămurire legată de Wattpad, acolo unde știu, te ajut cu drag. ^^

| Jessica1235 explică (pentru DieInBeautifulStars):

Bine, mulțumesc happy
Ai cărți scrise pe wattpad?
Dacă vrei să citești ceea ce am scris până acum și să-mi spui părerea ta m-ar ajuta să știu dacă e și pe gustul oamenilor nu doar al meuwinking