| SpoiledBrat a întrebat:

De ce e asa frig afara? Care credeți ca sunt cauzele? Eu sunt de părere ca e vina lui Putin, știm cu toții ca are tehno care manipulează vremea

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio legatura cu faptul ca e mijlocul iernii nu?

| dullcat a răspuns:

Se numeste iarna, pur si simplu.

| SpoiledBrat explică (pentru dullcat):

Nu are cum

| dullcat a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Ce nu are cum? Am mai avut ierni si mai aspre de atat, dar tot nu se inchideau scolile imediat, cum se intampla in prezent.laughing Lumea a supravietuit.

| Catrice a răspuns:

E vina lui și pentru gerurile din '50-'60 trust me

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic ca e destul de cald.Cel putin in ultimii ani nu prea a fost iarna.
au fost temperaturi cu plus saptamanile trecute in sudul tarii
Vineri a nins cam in toata tara jumatete de zi.Sambata a foost soare si frumos, dar s-a pastrat zapada
In alta ordine de idei temperaturile de minus 10 -15 grade sunt normale pentru luna lui gerar.
In iunie-iulie august nu vor fi asfel de probleme.

| johnnny123 a răspuns:

Putin s-a născut în 1952.
Cea mai scăzută temperatură înregistrată în România a fost de -38.5°C, la Bod (județul Brașov), pe 25 ianuarie 1942.

Bănuiesc că tot Putin a fost de vină și atunci, nu?

| ALM2000RO a răspuns:

E normal fiind iarnă, cu tot cu încălzirea globală.
Și aici în Cluj sunt și câte -10 grade Celsius resimțite peste noapte.