| ComeAsYouAre a întrebat:

De ce e lumea plina de idioti inchisi la minte?

9 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din cauza ignorantei, refuzului de a intelege si accepta lucruri diferite fata de cele cu care au fost obisnuiti pana acum, pentru diversitate, din cauza efectului de turma si lista poate continua.

| ROB3RT89 a răspuns:

Pai daca faci referire la toti, insemna ca te incluzi si pe tine!

| ℓαυяα a răspuns:

De ce nu cred ca o sa aflam vreodata, dar sunt din ce in ce mai multi pe zi ce trece.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai văzut și opusul? surprise

| fuzzer a răspuns:

Pentru ca asa a fost din totdeauna.O padure fara uscaturi nu ai sa vezi oriunde ai merge.Anturajul,si mentalitatea asta "new age" i-a orbit pa acei "idioti" de care vorbesti, de nu cred c-o sa mai vada "lumina" prea curand.Si un alt argument, aceasta categorie de indivizi, refuza educatia, desi au acces, o refuza pur si simplu.

| Vans a răspuns:

Pentru că refuză să se autoeduce.

| Xenya a răspuns:

Datorita lipsei de educatie...

| queenofsaigon a răspuns:

Ca să iasă mai mult în evidenţă cei inteligenţi.

Din cauza ignoranţei în primul rând. Unii văd asta ca motiv de mândrie.

| costivr a răspuns:

Ca sa fie contrastul mai puternic cu aia cu minte sclipitoarewinking