| anonim_4396 a întrebat:

De ce expertii TPU se contrazic intre ei? doar sunt experti si ar trebui sa dea alt exemplu userilor

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca sunt diferiti. N-ar fi total aiurea ca toti sa fie de acord sa fie numai liniste si armoniehee hee
Tocmai aici sta frumusetea.In a te contrazice cu cineva elegant, ironic fara sa dai in partea jignirilor si a injuraturilorhee hee

| Bacemi a răspuns:

Nu trebuie sa fii neaparat expert ca sa ai un rationament corect. Asa cum sunt certuri intre utilizatori sunt si intre experti sau intre un expert si un utilizator. Fiecare gandeste diferit si vrea sa isi impuna punctul de vedere. Conform unor teorii filozofice conflictul inseamna progres.

| Vizitiul a răspuns:

Nu se contrazic, au perspective diferite, atata tot. De ce sa-i spunem "contrazicere", cand putem sa-i zicem discutie pe cale amiabila. Deci, imi expun parerea, nu ti-o bag pe gat, e cu totul altceva.

| anad a răspuns:

Daca au chenar portocaliu la poza nu e obligatoriu sa gandeasca la fel. Faptul ca gandesc cu propriul cap si au o opinie a lor, i-a ajutat sa dea raspunsuri folositoare, sa acumuleze puncte si sa ajunga experti.

| sabela a răspuns:

Eu cred ca acest fapt e in beneficiul nostru. Fiecare are parerea lui si acest lucru poate fi foarte util. Din pareri diferite putem alege cea mai avantajoasa pentru noi.

| undercovergirl a răspuns:

Buna Gigel,

"Expertii TPU " sunt persoane ca si noi, care au primit acest statut datorita sfaturilor folositoare date celor care au avut nevoie de mai multe opinii si pareri.
Cand dai un sfat cel mai important este sa te pui in locul persoanei respective si sa gandesti cum ai face tu daca s-ar inversa locurile ...si nu neaparat sa dai un sfat / parere fiindca asa crezi ca e mai usor, nu totdeauna ce este mai usor este si bun. Dupa cum observi, pe site sunt postate si intrebari pe diverse, unele care ne depasesc altele cu care ne-am mai confruntat.
Este usor sa dai sfaturi, nefiind tu persoana care are probleme si nu stie cum sa procedeze, asa ca fiecare persoana are aici modul sau propriu de gandire.
Unii dau sfaturi de dragul de a da, altii din proprie experienta sau gandire. Trebuie sa intelegi ca fiecare om are propriul stil de gandire, userii nu trebuie sa i-a ad litteram tot ce spun "expertii" sau celelalte persoane care dau sfaturi, ci sa extraga din toate astea ce este mai bun, ca un fel de rezumat al mai multor pareri si sa faca cum considera ca este mai bine pentru ea/el.
Sper ca am reusit sa te lamuresc. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare gandeste in felul sau.
Daca am fi toti la fel oare ce s-ar intampla?
Cand doua persoane sunt de acord, sa stii ca numai una dintre ele gandeste.